Auktioner
Sälj
Kalendarium
Kontakt
Hjälp
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap.
Våra öppettider
Specialauktion: Konstglas 10-19 maj
Kvalitetsauktion 3 juni
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
12
Collier
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 97,5 gram.
47000 SEK
(4 bud)
4 dagar kvar
Måleri
BOBO WALLMANSSON. "I've never been this old before", olja på duk, signerad och daterad a tergo 2019.
40000 SEK
(44 bud)
3 dagar kvar
Collier
COLLIER, 18k tvåfärgat guld, Italien. Vikt ca 42,9 gram.
21100 SEK
(18 bud)
1 dagar kvar
Armband
ARMLÄNK, 18k guld, vikt ca 35,6 gram.
17350 SEK
(8 bud)
4 dagar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
VANITY BOX, "Boite à Flacons", Louis Vuitton, Made in France.
14000 SEK
(7 bud)
3 dagar kvar
Armband
ARMLÄNK, 18k guld, vikt ca 25,7 gram.
12400 SEK
(3 bud)
3 dagar kvar
Collier
HALSKEDJA, 22k guld, vikt ca 19,5 gram.
12000 SEK
(4 bud)
3 dagar kvar
Collier
COLLIER, 18k guld, vikt ca 24,5 gram.
11800 SEK
(3 bud)
3 dagar kvar
Armband
ARMLÄNKAR, 3 st, 18k guld, totalvikt ca 22,4 gram.
11050 SEK
(6 bud)
3 dagar kvar
Ringar
RINGAR, 6 st, 18k guld totalvikt ca 22,5 gram.
10800 SEK
(5 bud)
3 dagar kvar
Skulptur
ARVID KNÖPPEL. Skulptur, brons, signerad. Herman Bergman gjuteri.
10500 SEK
(12 bud)
1 dagar kvar
Fåtöljer & Stolar
BRUNO MATHSSON. Fåtöljer, ett par, "Jetson", Dux.
9000 SEK
(6 bud)
4 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand